2016 İlkbahar Yaz moda trendleri

2016 İlkbahar Yaz moda trendleri

3811
0
PAYLAŞ

2016 İlkbahar‐Yaz trendlerini düşünmek bile içimizi ısıtıyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen moda haftaları önümüzdeki sezon neler giyilebileceğinin de sinyallerini verdi. bodruMania.com olarak moda dünyasının önde gelen markalarının 2016 İlkbahar‐Yaz koleksiyonlarını inceleyerek bir trend raporu oluşturduk.

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-proenza-shouler-488667748Açık omuzlar
Bahar sezonunun bir numaralı trendi açık omuzlar dersek abartmış olmayız. 2016 İlkbahar­Yaz defileleri boyunca neredeyse her defilede gördüğümüz tek ortak nokta omuzları açık kıyafetler oldu. Genellikle boyundan bağlı x şeklindeki omzu açık bluz ve elbiseler ağırlıktaydı. Bunun yanında asimetrik yakalar ve kesik omuzlar da dikkat çekerken, Proenza Schouler’ın zarif X yakaları da gözden kaçmadı.

 

Latin rüzgarı2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-488370704

İster İspanyol ateşi deyin ister Latin esintisi, önümüzdeki sezon tam bir karnaval havasında geçecek. Kırmızı tiril tiril elbiseleri, havalı etek modellerini, saçlara takılan çiçekleri ve fırfır detaylarını çokça göreceğiz. Hepsi Latin rüzgarının moda dünyasına hakimiyet kurmasını sağlayacak. Feminen bir duruş sağlayan bu trend ile önümüzdeki sezon oldukça sıcak geçeceğe benziyor.

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-stella-mccartney-491418010Pililer

İnce, görünmeyecek kadar narin pililer 2016 İlkbahar‐Yaz sezonunda sıkça karşımıza çıkacak. Mikro pililer olarak da tanımlayabileceğimiz bu trend ile narin ve sofistike birçok silüet göreceğiz. Elbise, bluz ve eteklerde kullanılan ince pililer bahar aylarına hareket ve neşe katacak anlaşılan. Stella McCartney, Sonia Rykiel, J. Mendel bu trendi öne çıkaran markalardan sadece bazıları.

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-j-w-anderson-489192978Hacimli siluetler

Phillip Lim ve Tibi bu trendi pantolonlara taşırken diğer birçok marka da hacimli kollara yer verdi. Lanvin ve Louis Vuitton bu trendi viktoryen gömlekler ile gösterirken J.W. Anderson hava ile şişirilmiş gibi duran kabarık omuzları kullandı. Celine ise her zamanki kabarık kollara kendi sade ve dikkat çekici yorumunu kattı. Dior kabarık kolları cut­out trikolara uygularken, Fendi boğazlı ve 80’lere gönderme yapan tasarımları ile öne çıktı.

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-celine-491256486Geceden Gündüze

Geçtiğimiz bahar sezonunda kimono trendi büyük bir çıkış yapmıştı. Ayrıca pijama gibi görünen kıyafetler oldukça popülerdi. 2014 sezonunun en göze çarpan tarzı ise iç çamaşırı gibi görünen saten/ipek ağırlıklı kıyafetler oldu. Hepsini bir araya getirince, neden bu sene geceler gündüze dönecek anlaşılıyor. 2016 İlkbahar­-Yaz sezonunda pijamalar, iç çamaşırı görünümlü elbiseler, kimonolar, ropdöşambrlar her türlü gece giysisi oldukça moda olacak. Celine, Calvin Klein, Givenchy, Balenciaga, Alexander Wang, Saint Lauren gibi dev markaların hepsi koleksiyonlarında ipek ya da saten ağırlıklı gecelik görünümlü elbiselere yer verdi.

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-edun-488122770İnce Püsküller

Süet püsküller birkaç sezondur moda dünyasını etkisi altına aldı. Bohem etkisiyle 70’ler ruhu iyice içimize işledi. Görünüşe göre püsküllere hemen veda etmeyeceğiz, onları farklı formlarda kullanmaya devam edeceğiz. İnce, iplik püsküller önümüzdeki sezondan itibaren süet püsküllerin tahtına oturacak. Geçtiğimiz sezon kimonolar ile birlikte hayatımıza giren bu ince püsküller bahar sezonunda elbise ve bluzlarda daha zarif bir biçimde karşımıza çıkacaklar.

 

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-erdem-489423718Viktoryen etki

2016 İlkbahar­-Yaz sezonunda dik yakalar, fırfır detayları ve kabarık omuzlar en çok karşımıza çıkan görünümlerden olacak. Tüm bu viktoryen etki, sezona romantik bir etki katacak. Açık renkler üzerine uygulanan çiçek desenleri, ince danteller, yaka, ­kol ve eteklerdeki ince fırfırlar sezona damgasını vuracak detaylardan. Bu görkemli ve bir o kadar da zarif trend hem tek başına hem de diğer trendlerle birlikte eklektik bir tarz oluşturacak.

 

 

2016-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-yeni-sezon-stella-mccartney-491418416Turuncu

2016 İlkbahar­-Yaz sezonunun rengi ne olacak derseniz tartışmasız turuncu diyebiliriz. Bu sıcak renk önümüzdeki sezonu resmen ele geçirecek ve vitrinler turunculara bürünecek. Eğer turuncu en sevdiğiniz renkler arasında yer alıyorsa ya da bu yaz renginin teninize gittiğine inanıyorsanız, çok şanslısınız. Bu canlı tona alışmakta zorluk çekenlerin ise turuncunun sıcaklığına kendilerini bırakması uzun sürmeyecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.