RESMİN ŞAİRİ TORUNUNUN SERGİSİNİ AÇTI

RESMİN ŞAİRİ TORUNUNUN SERGİSİNİ AÇTI

2611
0
PAYLAŞ

 

Resmin şairi olarak adlandırılan ünlü ressam ve devlet sanatçısı Devrim Erbil, Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü’nde öğrenimine devam eden torunu Melisa Gülsun Erbil’in kişisel sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Bodrum’da Yaşamını sürdüren ve son kişisel sergisini geçtiğimiz aylarda Türkbükü’nde açan büyük ressam Devrim Erbil, oğlu Evrim Erbil’in kızı Melisa Gülsun Erbil’in kişisel sergisinin açılışını yaptı. Açılışa Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü Müdürü Barış Anıl Çakır, resim öğretmeni ressam Salih Uygun, genç ressamın ailesi Evrim-Sommai ve Su Erbil ile Melisa Gülsun Erbil’in sınıf arkadaşları katıldı.

Sergide resimleri tek tek değerlendiren ve torunununa çeşitli önerilerde bulunan Devrim Erbil, daha sonra öğrencilerin farkındalık düzeyini arttırmak, duygusal-sosyal gelişimine katkı sağlamak, sanatsal bakış açısı ve estetik değer kazandırmak, yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmek amacı ile düzenlenen moderatörlüğünü Salih Uygun’un gerçekleştirdiği bir sanat söyleşisine katılıp öğrencilere sanat ve sanatçılık hakkında çeşitli anekdotlarını anlatarak sorularını yanıtladı.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.