E-DEVLET ÜZERİNDEN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR

E-DEVLET ÜZERİNDEN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR

2190
0
PAYLAŞ

65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi e devletten nasıl alınır?

65 yaş üstü seyahat izin belgesi başvuru ekranı, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ederken nasıl sorgulanıyor?

işte bu soruların cevapları…

Uzun süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara, Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi. Bu doğrultuda, İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine “ 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar İçin Seyahat İzin Belgesi” konulu Genelge’yi gönderdi.

e-devlet seyahat izin belgesi üzerinden temin edilen seyahat belgesini alacak olan vatandaşların, en az 30 gün boyunca gittikleri yerleşim yerinde kalmaları esas olacak. İzin belgesi kabul edilen 65 yaş ve üzeri vatandaşların bilgileri otomatik olarak gidecekleri il valilikleri ile kayıtlı olduğu aile hekimine bildirilecek. Peki, 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır?

65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR?
65 yaş ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapabiliyor.

SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu adıma geldiğinizde e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmekte. Açılan ekrandan seyahat türünüzü seçmeniz isteniyor. 

Seçim yaptıktan sonraki sayfada, seahat edecek kişilerin TCK No, Doğum Tarihleri ve Ad – Soyad bilgilerinin yer aldığı bir dilekçe formuyla, syahat çıkış ve varış noktalarındaki adres bilgileri isteniyor.

Bu alanları da doldurduktan sonra başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz ve sistemden belirttiğiniz cep telefonuna gelecek onay mesajını bekliyorsunuz…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.