SON DAKİKADA DİYET OLMAZ BAHAR GELİYOR!

SON DAKİKADA DİYET OLMAZ BAHAR GELİYOR!

1554
0
PAYLAŞ

 

Bodrum’un önde gelen diyetisyenlerinden Dyt. İlkay Aydın, yaklaşan bahar aylarını işaret ederek, “Son dakika diyetleri ile sonuç elde etmeniz çok daha zor. Vaktiniz varken diyete başlamanın tam sırası.” Diyerek, diyet başlamak isteyenler için zamanın geldiğini vurguladı.

Özellikle yaz aylarına doğru kıyafetlerin incelip, kalın giysilerin yerini fiziksel dezavantajların doldurduğu bahar aylarında aniden hissedilen diyet ihtiyaçları, yeterli zaman olmadığında gerek kadınların, gerek erkeklerin kabusu haline gelebiliyor. Bodrum’un deneyimli diyetisyeni Dyt. İlkay Aydın, yaklaşan bahar aylarını işaret ederek, son dakika diyetlerinin kişilere pek getirisi olmadığını, aksine risklerin bulunduğunu belirtti. Dyt İlkay Aydın Açıklamasında şunları söyledi;

“Son dakika diyetleri yerine, uzun vadede sürdürülebilir bir beslenme modelini savunduğumu her zaman söylerim. Ancak kendinizi hazır hissetmediğinizde bir şeyler yapmak, bir adım atmak, diyete başlamak hep ertelenir.

Ertelemek her zaman daha çok stres faktörü yaratır ve kişinin daha çok kilo almasına sebep olabilir. Bu sebeple ertelemeyin zamanı geldiyse başlayın bir an önce. Aksi takdirde bahara kaldı 1 ay ve bahar geldiğinde etekler tutuşacak.

Bizlerden bu dönemlerde genellikle talep ettiğiniz kısa vadede hızlı kilo vermek oluyor. Ancak biz ne yaparsak yapalım veya kendinizce bulduğunuz kısa süreli çözümler, hiç bir zaman işe yaramaz. Gerçek olan vücudunuzu tanıyıp yeme içme şeklinizi yada sosyal yaşantınızı göz önünde bulundurup en gerçek ve devam edebileceğiniz modeli ortaya çıkarmaktır.

Mart ayı geldiğinde kısa süreli programlara heveslenmeyin. Bu sebeple Şubat ayında sizler için hazırladığımız programlara bazı arındırıcı smoothie, yemekler, çorbalar ekledik. Bunlarla kışın maruz kaldığımız toksinlerin atılmasına ve hastalıkların çabucak geçmesine destek olmaya çalışalım. Unutmayın; zaman hep aleyhimize işliyor.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.